Projekt Tango V - Nowa metoda otrzymywania fotoaktywnych cementów - Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zespół badawczy

Zespół projektu Tango V

Zespół badawczy (od prawej): prof. dr hab. inż. Magdalena Janus, dr hab. inż. Ewelina Kusiak-Nejman, prof. ZUT, dr inż. Kamila Zając, dr inż. Jarosław Strzałkowski

Prof. dr hab. inż. Magdalena Janus

Prof. dr hab. inż. Magdalena Janus – w 2002 roku ukończyła studia na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Szczecińskiej (obecnie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie), kierunek technologia chemiczna. W kwietniu 2021 roku otrzymała tytuł profesora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych. Jej zainteresowania naukowe dotyczą głównie fotokatalizy. W badaniach zajmuje się fotokatalitycznym oczyszczaniem wody i powietrza, ostatnio z zastosowaniem modyfikowanych materiałów budowlanych. Prowadziła badania za granicami kraju, w Austrii przez 6 miesięcy, w Wielkiej Brytanii przez 5 miesięcy oraz w Niemczech przez 6 miesięcy. Prof. Janus jest autorką i współautorką ponad 70 publikacji naukowych publikowanych w czasopismach o wysokim współczynniku wpływu, jest również twórcą i współtwórcą ponad 20 patentów. Jej osiągnięcia naukowe były wielokrotnie nagradzane. Dwukrotnie była laureatką stypendium „Start” Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, otrzymała stypendium dla wybitnych młodych naukowców, finansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uzyskała też Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego I stopnia za osiągnięcia naukowe. Wielokrotnie była nagradzana przez JM Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie za osiągnięcia naukowe.

Dr hab. inż. Ewelina Kusiak-Nejman, prof. ZUT

Dr hab. inż. Ewelina Kusiak-Nejman, prof. ZUT – w 2007 roku ukończyła studia na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Szczecińskiej (obecnie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie), kierunek ochrona środowiska . W 2020 roku uzyskała stopień dr hab. w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych. Jej zainteresowania naukowe dotyczą głównie wykorzystania fotokatalizy w procesach oczyszczania wody i powietrza. Prowadziła badania za granicami kraju, w Szwajcarii spędziła 6 miesięcy. Prof. Kusiak-Nejman jest autorką i współautorką ponad 80 publikacji naukowych publikowanych w czasopismach o wysokim współczynniku wpływu, jest również współtwórcą ponad 20 patentów. Jej osiągnięcia naukowe były wielokrotnie nagradzane. Dwukrotnie była laureatką stypendium Prezydenta Miasta Szczecin dla najlepszych studentów i doktorantów. Wielokrotnie była nagradzana przez JM Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu w Szczecinie za osiągnięcia naukowe. W 2013 roku jej praca doktorska została wyróżniona w konkursie prezydenta Miasta Szczecina na najlepszą pracę doktorską. Otrzymała stypendium dla wybitnych młodych naukowców, finansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Prof. Kusiak-Nejman jest również laureatką Zachodniopomorskiego Nobla w dziedzinie nauk technicznych.

Dr inż. Kamila Zając

Dr inż. Kamila Zając w 2008 roku ukończyła studia na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Szczecińskiej (obecnie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie), kierunek ochrona środowiska. W 2014 roku uzyskała stopień dr w dyscyplinie technologia chemiczna, a w 2022 roku w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport. Jej zainteresowania naukowe dotyczą głównie fotokatalizy. W swoich badaniach skupia się na oczyszczaniu wody oraz na otrzymywaniu i badaniu nowych fotoaktywnych materiałów budowlanych. Dr Zając jest współautorką ponad 20 publikacji naukowych publikowanych w czasopismach o wysokim współczynniku wpływu, jest również współtwórcą 9 patentów. Jej osiągnięcia naukowe były wielokrotnie nagradzane. Trzykrotnie była laureatką stypendium Prezydenta Miasta Szczecin dla najlepszych studentów i doktorantów. W 2014 roku jej praca doktorska została nagrodzona przez Prezydenta Miasta Szczecin jako najlepsza praca naukowa.

Dr inż. Jarosław Strzałkowski

Dr inż. Jarosław Strzałkowski w 2012 roku ukończył studia na Wydziale Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, kierunek budownictwo. W 2019 roku uzyskał stopień dr w dyscyplinie budownictwo. Jego zainteresowania naukowe dotyczą głównie lekkich kompozytów cementowych. Dr Strzałkowski jest współautorem ponad 20 publikacji naukowych publikowanych w czasopismach o wysokim współczynniku wpływu, jest również twórcą i współtwórcą 4 patentów. Jego osiągnięcia naukowe były wielokrotnie nagradzane. Otrzymał nagrodę ministra Rozwoju i Technologii za rozprawę doktorską. Wielokrotnie był nagradzany przez JM Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie za osiągnięcia naukowe.

Stopka